zobcová flétna, flétna

Anežka Šejnohová získala základní hudební vzdělání a zároveň nadšení pro hru na flétnu u Martiny Olivové v ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem. Již během této doby získala dvakrát 1. cenu v Ústředním kole Národní soutěže ZUŠ (2006, 2009) a stala se členkou dechového kvarteta, se kterým se zúčastnila i několika zahraničních zájezdů a se kterým pod názvem Woodwind Quartet Bystřice nad Pernštejnem soustavně koncertuje dodnes.

V roce 2009 přestoupila do flétnové třídy prof. Václava Kunta na Gymnázium a Hudební školu hl. města Prahy, kde odmaturovala v roce 2013. Během studií se zúčastnila mezinárodní soutěže Concertino Praga 2011, kde v národním kole získala 1. cenu, a také mezinárodní soutěže Jeunesses International Music Competition v Bukurešti 2011. Byla členkou souboru Collegium Instrumentale, s nímž v roce 2012 získala 1. cenu v soutěži Concerto Bohemia a účinkovala na koncertě laureátů na pražském Žofíně, a v srpnu 2011 byla na stáži v mezinárodním mládežnickém orchestru J. Futura v Trentu. V roce 2012 také získala 2. cenu na Soutěži konzervatoří v Teplicích.

Od října 2013 pokračovala ve studiu flétny na JAMU v Brně rovněž ve třídě prof. Václava Kunta, kde zakončila bakalářské studium v červnu 2016 a nyní pokračuje v magisterském studiu. Zúčastnila se Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka (2014), několika mistrovských kurzů s řadou významných osobností (např. János Bálint, Ashildr Haraldsdottir, Peter Verhoyen) a umělecky vypomáhala v tělesech jako Filharmonie Brno, Czech Virtuosi, Virtuosi Brunenses, Kremerata Baltica nebo Český národní symfonický orchestr. V letech 2014 – 2016 pedagogicky působila v ZUŠ Střelice.

Kontakt

sejnohova@zusslovacko.cz

BcA. Anežka Šejnohová