Taneční obor

Od školního roku 2017/18 je na ZUŠ Slovácko otevřen také taneční obor

Už ty nejmenší děti se rády „vrtí“ do rytmu svých oblíbených písniček a často nás udivují a někdy i rozesmějí svými „tanečními kreacemi“. Pohyb je pro člověka tou nejpřirozenější věcí a tanec nás učí vnímat jeho krásu a umožňuje nám pohybem vyjádřit řadu věcí i emocí. Pod vedením Jarmily Krystoňové mohou děti začít rozvíjet své taneční vlohy, naučit se pracovat se svým tělem a postupně si osvojit různé taneční techniky.  

Přijímání žáků

Děti přijímáme na základě přijímací talentové zkoušky. Není třeba se ničeho obávat. Paní učitelka Jarmila Krystoňová s dětmi vyzkouší jejich rytmické cítění a rozsah pohybu. Důležité je vzít si sebou oblečení na převlečení i přezůvky (nejlépe cvičky nebo piškoty) vhodné pro pohybovou aktivitu. Přijímací talentové zkoušky probíhají vždy ke konci školního roku v několika termínech, které jsou předem ohlášeny na našich webových stránkách i prostřednictvím dalších informačních médií. Pokud máme právě volné místo, je možné nastoupit do výuky i na začátku 2. pololetí školního roku. Přijímáme děti od 5 let, mladší děti můžeme přijmout po individuální domluvě.

Pedagogové

Jarmila Krystoňová

 

 

Dominika Marková

Dominika Marková pochází z Buchlovic a tanci se věnuje již od malička. V 5 letech nastoupila na ZUŠ ve Starém Městě, kde absolvovala II. stupeň a nyní pokračuje ve studiu pro dospělé. Účastnila se několika baletních soutěží a přehlídek ZUŠ - Na špičkách Brno 2016 (4. místo Mušketýři), Pardubická arabeska 2018 (1. místo Pas de trois Spící krasavice), Grand prix dance Olomouc 2019 (4. místo variace Odalisky).

Kromě klasického a moderního tance se zabývala lidovým tance v souboru Děcka z Buchlovic. V roce 2021 byla přijata na JAMU v Brně, obor Taneční a pohybové divadlo a výchova.