klavír

Klára Varsamisová se hře na klavír začala věnovat na ZUŠ ve Strážnici. Od roku 2007 studovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž obor hra na klavír ve třídě Ondřeje Hubáčka. Nyní je studentkou VŠMU Bratislava v klavírní třídě prof. Mariána Lapšanského. Pravidelně se účastní mezinárodních interpretačních kurzů pod vedením uznávaných pianistů jako např. Eugen Indjič, Jan Jiraský, Ivo Kahánek, Ivan Klánský, Vera Nosina, Alena Vlasáková, Arkadij Zenzipèr, aj.

Je laureátkou několika mezinárodních klavírních soutěží - INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION  “PIETRO ARGENTO (květen 2009, Itálie), CONCOURS INTERNATIONAL JUNIOR - PIANO - MERIGNAC MUSICOPEN (červenec 2010, Francie), 12th EUROPEAN GRAND PRIZE OF MUSIC „MENDELSSOHN CUP“ (březen 2012, Itálie). Pravidelně vystupuje u nás (např. festival Pocta Rudolfu Firkušnému, Napajedla 2009, 2010) i v zahraničí (Francie, Rakousko, Řecko, Itálie, Slovensko, Německo atd.) Na základě získaného stipendia se v srpnu 2011 zůčastnila týdenního festivalu BACHWOCHE ANSBACH (Německo). Jako sólistka absolvovala v r. 2010 koncertní turné s komorním seskupením Musica Antiqua Kroměříž. Intenzivně se věnuje také komorní spolupráci se smyčcovými i dechovými nástroji a pěveckými tělesy.

Láska k jazzové hudbě ji v srpnu 2014 přivedla k založení Claire jazz band. Věnuje se také pedagogické činnosti a v současné době působí na ZUŠ Slovácko v Uherském Hradišti.

Kontakt

varsamisova@zusslovacko.cz

Mgr.art. Klára Varsami Čajková