kytara, kytarový soubor

Michal Hrubý pochází z Uherského Hradiště, kde se od sedmi let učil hrát na housle na Základní umělecké škole. O rok později začal  i s hrou na kytaru a v r. 2002 získal 3. cenu v celostátním kole Národní soutěže ZUŠ ve hře na tento nástroj.

V roce 2004 byl přijat na Konzervatoř Brno, kde studoval pod vedením profesora Vladislava Bláhy. Zúčastnil se několika významných národních i mezinárodních soutěží jako soutěž konzervatoří v Pardubicích a Českých Budějovicích, mezinárodní soutěž v Dolném Kubíně, Mezinárodní kytarová soutěž Festivalu Ivana Ballu 2006 (1. cena).

V roce 2005 založil spolu s Martinem Lindtnerem Brněnské Kytarové Kvarteto, se kterým v roce 2007 vystoupil s Olomouckou filharmonií v Besedním domě v Brně. Soubor získal několik ocenění na soutěžích např. Soutěž komorní hry Karla Ditterse z Dittersdorfu 2007 (1.cena), Mezinárodní kytarová soutěž Maura Giulianiho v Itálii 2008 (3. cena). V tomto období svého života se setkal s významnými osobnostmi klasické kytary. Byli to například Leo Brouwer, Zoran Dukič, Remi Boucher, Nigel North, Rex Willis, Gabriel Guillen, Stefano Palamidessi, Maria Isabel Siewers, u kterých absolvoval i kurzy v rámci Mezinárodního Kytarového Festivalu Brno. 

V roce 2008 byl přijat na Janáčkovu Akademii Múzických Umění, kde studoval u profesora Martina Myslivečka a docenta Vladislava Bláhy. Působí jako pedagog v Uherském Hradišti a s žáky už dosáhl několika úspěchů na soutěžích základních uměleckých škol.

Kontakt

hruby.m@zusslovacko.cz

BcA. Michal Hrubý