violoncello, komorní hra

Jana Šuplerová se začala hudbě věnovat na ZDŠ ve Zlíně-Malenovicích a v r. 1964 začala studovat na Konzervatoři v Kroměříži violoncello jako hlavní obor a příčnou flétnu jako obor vedlejší. Konzervatoř absolvovala v r. 1970 koncertem za doprovodu komorního orchestru. Poté studovala na JAMU v Brně u doktora Ivana Měrky a studium zde završila celovečerním absolventským koncertem a diplomovou prací. Během této doby se také provdala za Jiřího Šuplera.

Po studiích se věnovala hře v nejrůznějších komorních souborech, mezi nim např. Musica moderata a začala pedagogickou dráhu na LŠU v Uherském Hradišti, kde vyučovala 35 let kromě hry na violoncello také hru na příčnou i zobcovou flétnu a hudební nauku. Kromě pedagogické činnosti zde vykonávala 9 let také funkci zástupce ředitele. V r. 2007 začala vyučovat hru na violoncello a komorní hru také na nově vzniklé Slovácké ZUŠ.

Za 41 let své pedagogické dráhy vychovala celou řadu hudebníků, z nichž 12 úspěšně složilo přijímací zkoušky na konzervatoř v Brně či Kroměříži a hudba se stala jejich profesí. Její žáci ať už v oboru hra na flétnu, violoncello nebo komorní hra získali mnohokrát přední umístění v rámci Národních soutěží ZUŠ, ale i na Duškové soutěži v Praze, mezinárodní Heranově soutěži, mezinárodní soutěži ve Vidnavě nebo na Prague Junior note. I nadále se s velkými úspěchy věnuje pedagogické práci a v současné době působí na ZUŠ Slovácko.

Kontakt

suplerova@zusslovacko.cz

Jana Šuplerová