kontrabas, cimbálová muzika

Ondřej Krátký se narodil v roce 1977 v Uherském Hradišti. První hudební vzdělání získal ve zdejší základní umělecké škole, kde se učil hře na cimbál. Od té doby má za sebou spoustu hudebních projektů a hlavně léta zkušeností v různých folklorních souborech a cimbálových muzikách. Je stálým cimbalistou v cimbálových muzikách Hora a Kremlor. 

Vystřídal ovšem také řadu jiných žánrů jako ambientní hudbu, rock, metal, punk i alternativní scénu. Své zkušenosti má i s prací se záznamovou technikou a zvučením pódiových vystoupení. Podílel se autorsky i produkčně na projektu Musica Paradis, který měl za úkol vytvořit hudební podkres vizuálu Františka Petráka pro Letní filmovou školu 2010. Tento projekt pokračoval po úspěšném uvedení na LFŠ v pozměněné  kocertní podobě  na dalších festivalech (Ptačí budky v Luhačovicích, Plumlove v Plumlově nebo Global chill-out festival v Brně).

Před několika lety se začal intenzivněji věnovat hře na kontrabas. Momentálně studuje hru na kontrabas u prof. Bubeníčka na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži.

Kontakt

kratky@zusslovacko.cz

Ondřej Krátký