housle

Pavel Mikeska pochází z Olomouce. V pěti letech začal hrát na klavír a v osmi na housle. V letech 1993-2003 studoval na Konzervatoři Brno u prof. Bohumila Kotmela a poté na JAMU u prof. Rudolfa Šťastného. Po celou dobu studií se intenzivně věnoval komorní hře, pět let byl členem Moravského komorního orchestru a se smyčcovým kvartetem konzervatoře se zúčastnil několika Mistrovských interpretačních kurzů. V letech 1997-2002 se pravidelně účastnil Mezinárodní akademie komorní a orchestrální hry v německém Pommersfeldenu. Zde byl lektory dvakrát vybrán jako koncertní mistr a vystoupil sólově s komorním i symfonickým orchestrem.

Velmi cennou zkušeností se stalo studium u Prof. Františka Veselky v norském Stavangeru v letech 2003-2006. Po dobu studií v Norsku působil v Symfonických orchestrech ve Stavangeru a v Kristiansandu.

Od roku 2006 zastává místo koncertního mistra ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně. Pravidelně hostuje v českých a slovenských orchestrech a jako koncertní mistr byl pozván např. do Wuhan Symphony Orchestra v Číně nebo symfonického orchestru RTV Slovenija v Lublani.

Kontakt

mikeska@zusslovacko.cz

Pavel Mikeska